1. březen: tenisová legenda a idol vašich dětí

1. březen 2019
Stalo se dnes

Dneska můžeme začít dobrou zprávou. Oficiálně začalo jaro. Ne, nepletu se. Já vím, že v kalendáři to všechno máme až po 21. březnu, ale meteorologové, ti to mají po svém.

Jaro meteorologické jim začíná právě dnes. A jakoby nám to tím počasím v posledních dnech také chtěli připomenout. Jestli jste fandové do sportu, musíte se občas divit, co taková malá zemička, jakou jsme, dokáže vyprodukovat za úspěchy například v tenise.

Speciálně ženský světový žebříček vypadá skoro jako repre. Rád bych vám připomněl jednu z našich tenisových legend. V moderní historii je asi jediným držitelem nejcennější tenisové trofeje, tedy Wimbledonu.

Jan Kodeš ho vyhrál v 26 letech a to už dávno kraloval domácím kurtům. Skvělý tenista si připsal ještě hodně trofejí a taky byl u naší první výhry Davis Cupu. Dnes je mu 73 let.

Naopak na dalšího oslavence se budete muset zeptat dětí, nebo vnoučat. Já jsem na Justinu Biebrovi pohořel v takové té hře, jak vám dají na čelo papírek a vy musíte otázkami zjistit, kdo jste.

A to jsem prosím skoro z oboru. V 15 už boural hitparády na celém světě a dnes je mu 25 let. Hezký den přeje Petr Beran.

autor: Petr Beran
Spustit audio