Nikdo z nás neví, jak tváří tvář hrozícímu nebezpečí zareaguje, upozorňuje policejní interventka

Jak reagovat na tragické události a jak se vyrovnávat s jejich mediálním odrazem? Jakým způsobem lze pomoci rodinám obětí? A jak to změní náladu ve společnosti? O tom si povídáme s policejní interventkou Veronikou Hyšplerovou.

„Události z 21. prosince zasáhly snad každého – každý na ně ale reagoval jinak. Někteří lidé doslova zamrzli, jiní se snažili chránit tím, že se pokoušeli ty informace vytěsnit,“ popisuje Veronika Hyšplerová.

Jaké byly reakce lidí na sociálních sítích? Může něco udělat policie pro to, aby se podobným událostem dařilo předejít? Co se skrývá pod heslem „Utíkej, schovej se, bojuj!“? A co by se podle Veroniky Hyšperové mělo v české společnosti změnit? Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.